<< foto's demonstraties << foto's receptie en feestavond
GV SPORTLUST HISTORIE
Dit jaar viert de oudste sportvereniging met de toepasselijke nam Sportlust het 100-jarig bestaan. Sportlust is in maart 1909 opgericht in café Marees aan de Blauwe Keet als gymnastiekvereniging voor sterke jonge mannen. De eerste sportbeleving bestond toen vooral krachttoeren op rekstok, brug en de ringen. In de pauze van de trainingavonden werd onderling geworsteld en werden partijtjes stoktrekken gehouden. Ook werden alras gymnastiekdemonstraties gehouden. De eerste leden van Sportlust waren o.a Piet van Oord, die als zeer sterk te boek staat, Maarten Smit, de garagehouder van de Blauwe Keet, die ook van wanten wist, Cees en Jacob Glas, Rikkus Slikker, Jan Noot, Simon de Vries, Jan Biersteker, Paul Bremer, A. Zeeman(vz) en George Jimmink. In 1669 bij de voorbereiding van het viering van het 60 jarig bestaan van Sportlust werd nog getwijfeld over het juiste jaar van oprichting, want in 1907 was ook al sprake van Sportlust, maar de toenmalige voorzitter dr. Swaters ondekte in een officiëel schrijven bij oud-lid Sleutel dat het jaar van oprichting 1909 was.
Het gebrek aan toestellen bij de start van de club werd goedgemaakt door in Koegras rond te gaan met inteken- lijsten waardoor het mogelijk werd een rek, brug, een stel ringen en een springtoestel aan te schaffen die later tegen brand verzekerd werden voor een bedrag van 150 gulden.

Het Sportlust embleem dat vele jaren
de gymkleding van leden sierde.

Dr.Swaters(l) met leden van het eerste uur, dhrn.Glas en v/d Oord

Een demonstratie met stokken die door sporters in oude oude sportkleding werd uitgevoerd tijdens
de 60 jarig jubileumviering in 1969. vlnr. Kees Kant, Jan Keijzer, Piet Liefting en Dick de Graaf
Na de oprichting werd na enige jaren geprobeerd een jongens- en een damesafdeling op te zetten, maar dat lukte in die jaren nog niet. Toch vernamen wij van mw Vries-Jimmink dat in de Tweede Wereld Oorlog wel een damesafdeling bestond. Zij gaf aan dat de gymvereniging een niet te missen vertier was in die donkere oorlogsjaren. Dr. Swaters, voorzitter van Sportlust in 1967 heeft het ledental flink zien groeien. Bij feesten in het dorp werd altijd meegedaan aan demonstraties en optochten. In 1959 werd o.a. door de damesafdeling een demonstratie gegeven met de knotsen. De eerste jubileumviering van Sportlust werd gehouden bij het zestig jarig bestaan in 1969. Het was toen een groot feest met een avond waarbij een heuse eigengeschreven revue werd opgevoerd. Toen kwamen ook nog leden van het eerste uur, de heren Cees en Jacob Glas, Piet van Oord en George Jimmink voor het voetlicht. Na dr.Swaters volgden nog een hele reeks voorzitters. Eén daarvan was Cees Pot die samen met zijn vrouw Nel in de tachtig en negentiger jaren van de vorige eeuw ook de jeugdturnafdeling van Sportlust trainden. De meisjes keur van Sportlust stonden in die jaren landelijk hoog aangeschreven. Er bestond in die jaren ook een samenwerkingsverband tussen meerdere turnverenigingen in de Noordkop van Noord Holland.
Sportlust heeft in de jaren van haar bestaan in tal van accommodaties de sport beoefend. Het begon in een zaal van Dirk Marees aan de Blauwe Keet, daarna een gymlokaal van de 1e gemeentelijke Lagere School, nu Vliet 60, de voormalige gymzaal van de Margrietschool vervolgens in sporthal Trefpunt en nu is de thuisbasis de gymzaal van Dorpshuis Julianadorp (vh Wijkcentrum Drooghe Bol).
Ereleden en leden van verdienste
G
edurende haar honderd jarig bestaan heeft Sportlust een aanmerkelijke groep ereleden en leden van verdienste. Tot erelid zijn benoemd; dhr H.Wolthuis, Dr. J.A.Swaters, mw A.van Mullem, mw. A.Blaauboer-Bakker, Cees en Nel Pot. Leden van verdienste zijn; mw A.Vries-Jimmnk, mw. M.Wijngaard-Bregman, dhr. P.Liefting, mw D.Kuit-Romar en dhr. J.Clowting.

Damesafdeling Sportlust,1959, demonstratie met knotsen bij 50-jarig bestaan van Julianadorp
Staand vlnr. Maartje v.d.Haag, Tini Hoornsman, mw v.Genderen, Annie Vries en Gré Smid
zittend vlnr. Fietje Stooker, Miemi Smid en Dieuwie Kuit-Romar

Ook in 1969 demonstratie heren op de brug

brugoefening, Jan keyzer in de oude Margrietschool, nu Vliet 60
Huidige afdelingen van Sportlust
De huidige voorzitter van gymnastiekvereniging Sportlust is dhr. Charles Beekes,
die naast zijn voorzitterschap trainingen geeft aan de jongens turngroep
Sportlust kent momenteel zeven verschillende gymafdelingen:
- wedstrijd dames/meisjes turnen op regionaal niveau (Noord Holland - noord)
- wedstrijd heren/jongens turnen op districtsniveau (Noord Holland en Utrecht)
..en landelijk niveau
- recratiegymnastiek voor meisjes en jongens
- gymnastiek voor mensen met beperking
- kleutergymnastiek
- gymnastiek voor 50 +
- conditiegymnastiek

Meer info op de
website van Sportlust

Charles Beekes, de huidige voorzitter in overleg met zijn jongens turnploeg in 2004, in Trefpunt

Demonstratie tijdens open dag in zaal Drooghe Bol, nu Dorpshuis Julianadorp

Mary v/d Ruit helpt een jonge turnster tijdens open dag van Sportlust

Recreatiesporters met beperking van Sportlust onder leiding van Hans Pleune
 
<< foto's demonstraties << foto's receptie en feestavond
 
Deze pagina is gemaakt voor de website
Julianadorp Parel van de Kop
d.d. 24 maart 2009
http://www.julianadorp-parelvandekop.nl
copyright Julianadorppromotie '95